Czuwajcie bo nie znacie dnia ani godziny

Czuwajcie bo nie znacie dnia ani godziny

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/czuwajcie-bo-nie-znacie-dnia-ani-godziny/comment-page-1/#comment-6985

Czuwajcie…, bo nie znacie dnia ani godziny

Witam Państwa!
To, że jesteśmy poddawani (my, ludzie z planety Ziemia) coraz powszechniejszej i bardziej permanentnej inwigilacji, to truizm, wszyscy o tym wiedzą. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak wyrafinowanymi metodami się to forsuje i „przepycha” regulacje prawne, które zezwalają na odbieranie prywatności i inwigilację.
Cała „sztuka” tego „przepychania” regulacji polega na tym, że chowa się to pod płaszczyk szczytnych idei, takich jak „zapewnienie bezpieczeństwa”, „eliminacja przestępczości”, „walka z terroryzmem”, „jawność w życiu publicznym” itd. Ale… co wspólnego ma z tymi hasełkami np. podsłuchiwanie prywatnych rozmów telefonicznych osób niewinnych, niegroźnych, niekaranych i nie robiących niczego niebezpiecznego? Co wspólnego z tymi hasełkami ma wchodzenie buciorami do domów prywatnych i rodzin pod hasłami „walki z przemocą w rodzinie”, np. po skardze dziecka, że rodzice je biją, podczas gdy nabroiło i dostało raptem klapsa?
Tu chodzi o rozbijanie więzi międzyludzkich, zerwanie zaufania, zastraszenie, znalezienie „haków” na każdego, by się ludzie bali. Nie wolno nam się godzić na tego typu praktyki. Nie wolno puszczać ich płazem. Po każdej próbie zastraszenia, odebrania nam naszych praw, szantażu prawnego, moralnego czy innego – trzeba robić wielki raban i natychmiast informować jak największą liczbę ludzi wokół nas.
To ważne, bo musimy tym totalitarnym zapędom inwigilacyjnym różnych klik – globalistów, faszystów i innych podejrzanych grup – dać silny odpór.
Doskonałym podręcznikiem „omotania” nas inwigilacją oraz stosowania socjotechnik, które nas rozmiękczają, byśmy się na to godzili, jest książka „Krąg” (Katowice 2015), tytuł oryginału „The Circle” (2013). Właśnie kończę ją czytać. Jestem – mimo świadomości tego, co się dokoła nas dzieje – wstrząśnięty, bo powieść ta pokazuje, jak większość ludzi niefrasobliwie daje się omotać inwigilacją.
Bardzo polecam: Dave Eggers „Krąg”, Katowice 2015, Wydawnictwo Sonia Draga, www.soniadraga.pl
Jak skończę, mam nadzieję napisać coś więcej. Pozdrawiam i „czuwajcie!”
W kategorii: Edukacja, kultura, sztuka, Inne tematy, Obronność, Polityka, Redakcja, Społeczeństwo i ekosystem, Sprawiedliwość, Świat i cywilizacje, Ustrój i państwo Oznaczony jako: inwigilacja, kontrola, socjotechnika, strach, zastraszenie Skomentuj
Comments
1. mjacek2013 says:
25/10/2017 at 21:06
Your comment is awaiting moderation.
Kochani !
To samiuteńka prawda – zasada ‚dziel i rządź’ wciąż jest aktualna – wciąż się więc szczuje człowieka przeciw człowiekowi aby wszyscy wszystkich się bali. I właśnie PiŚ tworzy kolejną ustawę chroniącą tzw donosicieli tfu tzw sygnalistów, którzy będą donosić na swych szefów i na współpracowników i będą chronieni przez prokuraturę. Nawet nie chcę myśleć jakie to da pole do PopiSiu dla licznych z kompleksami paranoików, zawistnych i nienawistnych …. itd. Szlag człowieka trafia, że ludzie nic się nie uczą – nic a nic z historii – gdzie widać jak paskudnie działają systemy totalitarne – gdzie donosiciel może zniszczyć nie tylko dobre imię ale nawet życie porządnych dobrych ludzi. Zastanawiałem się czy rządy nawiedzonych z PoPiSiu są gorsze od rządów kombinatorów z PO, którzy ‚sprzedali’ za bezcen tyle dorobku naszych Dziadków i Ojców, że żal patrzeć jak odarto z wszystkiego tę Ojczyznę ?! I teraz już widać, że rządy nawiedzonych mogą się okazać jeszcze gorsze od rządów złodziei. Mówię to wprost bo boli mnie, że tak wiele człowiek pracuje i pamiętam jak dzielnie pracował mój Św.P. Tatuś i Św.P. Dziadek – i co z ich ciężkiej pracy i z pracy wielu wielu wielu pozostało ? – złodzieje rozkradli co się dało sprzedając nas bankom i koncernom – a resztę stara się zgnoić grupka nawiedzonych – w tym zgnoić strachem cały ten Naród ! Bronie psychotroniczne, szczucie do wojny, chore prawo – w tym promujące donosicieli – i być może – co nie daj Boże – dążenie do przejęcia władzy w kraju i rządzenie dekretami – mogą zakończyć naszą historię – znów tragicznie ?! Przestrzegam i proszę – OBUDŹCIE SIĘ PÓKI CZAS ?!
Jacek – Mieczysław Jacek Skiba
em. mjacek2013@interia.pl
Zapraszam odwiedź: http://www.przeslanie.com – moja strona, http://chomikuj.pl/mjacek2013/Dokumenty – mój chomik [trzeba się zalogować aby pobrać materiały za darmo]. http://jacek2016.blog.pl – mój blog, https://plus.google.com/u/0/108181152670139080095 – Google+ – Mieczysław Skiba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *